Darmowe szczepienia w Warszawie

Szpital Kliniczny w Warszawie

Już 28 października ruszają darmowe szczepienia przeciwko grypie i chorobom grypo podobnym. Pomiędzy 1 września, a 7 października na grypę zachorowało ponad 50 tysięcy ludzi.

Akcja szczepień

Warszawiacy mogą zgłaszać się do „Centrum Medycznego Przy Parku” przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18 pomiędzy godziną 9 a 12 lub też do wyczerpania zapasów szczepionki. Grypa chociaż pozornie niegroźna choroba może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Dlatego warto prowadzić akcje uświadamiające i zapoznające z profilaktyką przeciwdziałania grypie. Nieleczona grypa, a konkretnie powikłania po niej mogą prowadzić do ogólnego osłabienia organizmu, pogorszenia stanu zdrowia, a nawet do śmierci. Szczepienia polecane są przede wszystkim kobietą w ciąży, dzieciom, osobom starszym, cukrzykom oraz osobom z problemami układu oddechowego i krążenia.

Skuteczność szczepionki

Przy prawidłowo zaaplikowanej szczepionce ryzyko zachorowania na grypę zdecydowanie spada. Skuteczność szczepionki to nawet 70-80%. Jest to najczęściej zalecana przez lekarzy metoda profilaktyki przeciw zachorowaniu. Metoda ta jest bardzo efektywna i w dodatku tania. Tym bardziej jeśli przy okazji takich akcji można zaszczepić się za darmo.

Program Zwalczania Grypy

Aby przeciwdziałać masowym zachorowaniom, powstał Ogólnopolski Związek Zwalczania Grypy, który zajmuje się popularyzacjom szczepień przeciw grypie w całym kraju, oraz uświadamianiem o ryzyku jakie za sobą niosą powikłania po źle lub wcale nie leczonej grypie.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.